Saturday, October 16

अफगानी सेना डराएर भागेपछि, तालिबानीले बोरामा राखेको ३ अर्ब रुपैयाँ भेट्टाए !

July 25, 2021 108

Sapana Sanjal : काठमाडौं । अफगानिस्तानको ८५ प्रतिशत क्षेत्रमा कब्जा गरिसकेको तालिबानले दिनदिनै अफगानिस्तानमा आफ्नो पकड बलियो बनाउँदै गइरहेको छ।तालिबानी लडाकुहरु दिनदिनै अफगानिस्तानी चौकीमा कब्जा गरिरहेका छन् । पाकिस्तानको सीमा नजिकैको एक चौकी कब्जा गर्ने क्रममा भने तालिबानको भाग्य खुलेको छ । यहाँ तालिबानीले बोरामा भरेर राखिएको ३ अर्ब पाकिस्तानी रुपैयाँ फेला पारेका छन्।

पाकिस्तानी रुपैयाँ नेपाली रुपैयाँभन्दा सस्तो छ । पाकिस्तानी १ रुपैयाँ बराबर नेपाली ७५ पैसा हुन्छ । यस हिसाबले तालिबानीले भेटेको रकम नेपाली रुपैयाँमा २ अर्ब २५ करोड रुपैयाँ हुन्छ।पाकिस्तानी मिडिया जियो न्युजका अनुसार तालिबानका प्रवक्त जबीउल्लाह मुजाहिदले वक्तव्य जारी गरेर पैसा भेटिएको कुराको पुष्टि गरेका छन्।

घटना कान्दाहार जिल्लाको बोल्दाकमा पाकिस्तान-अफगानिस्तान सीमामा बनेको एक चेकपोस्टको हो । जियो न्युजका अनुसार तालिबानीहरु आइरहेको देखेपछि अफगानिस्तानको सेना चेकपोस्ट छोडेर भागेको थियो। चौकी क’ब्जा गरेपछि तालिबानी ल’डाकुले सबैभन्दा पहिले अफगानिस्तानको झण्डा हटाएर आफ्नो झण्डा लगाएका थिए । यो चौकीलाई रणनीतिक हिसाबले निकै महत्वपूर्ण मानिन्छ किनकि यो दुई देशको सीमामा छ

पाकिस्तानी सेनाले पनि चौकीमा तालिबानको क’ब्जा भएको पुष्टि गरेको छ । अफगानिस्तानको रक्षा मन्त्रालयले पनि यो घटनाबारे बयान जारी गरेको छ । मन्त्रालयले यस मामिलामा निरीक्षण गरिरहेको बताएको छ। जियो न्यूजका अनुसार यो पैसा तस्करहरुसँग लिइएको पैसा हो । यो रुटमा कुनै पनि तस्कर समातिए अफगानिस्तानको सेनाले उसँग घुस लिन्थे।

Comment